کرماشان و کت و شلوارهای مجلسیِ خالی از نماینده / جلیل آهنگرنژاد
کرماشان و کت و شلوارهای مجلسیِ خالی از نماینده / جلیل آهنگرنژاد
اگر چه گفته‌اند:«اندازه نگه دار که اندازه نکوست» اما وقتی «کارد به استخوان» برسد، نمی توان به سادگی از کنار مسائل گذشت. پس می گویم: اگر روزی برای عقب‌ماندگی، بیکاری و هزاران مشکل دیگر کرمانشاه، کسانی به پای میز محاکمه بروند، بدون شک نمایندگان در صف اول محاکمه خواهند بود. اگر چه هم اکنون نیز در مقابل وجدان های بیدار مردم مظلوم کرمانشاه مدام محاکمه می شوند.


▫️ آیا نمایندگان استان کرمانشاه از فاکتورهای یک وکیل ایده آل برخوردارند؟ ضمن احترام به خُرد و کلان آنان، نه تنها در این دوره بلکه در هیچ دوره‌ای کرمانشاه نماینده تمام عیاری نداشته است . یکی دو تن کوشیده‌ اند و اکثراً تنها کت و شلواری خالی بوده اند؛ کت و شلواری مجلسی!

▫️براستی فقدان نمایندگان مطالبه گر  مهمترین عامل عقب ماندگی استان بوده و همچنان این معضل گریبانگیر کرمانشاه است. البته اگر  «نیک نظر کنیم،پّرِ خود را در آن خواهیم دید!» و مستحقیم که بگوییم:«از ماست که بر ماست».

▫️اگر چه گفته‌اند:«اندازه نگه دار که اندازه نکوست» اما وقتی «کارد به استخوان» برسد، نمی توان به سادگی از کنار مسائل گذشت. پس می گویم: اگر روزی برای عقب‌ماندگی، بیکاری و هزاران مشکل دیگر کرمانشاه، کسانی به پای میز محاکمه بروند، بدون شک نمایندگان در صف اول محاکمه خواهند بود. اگر چه هم اکنون نیز در مقابل وجدان های بیدار مردم مظلوم کرمانشاه مدام محاکمه می شوند.

▫️با وجود چنین وکلایی، جایگاه نمایندگی در این دیار تاریخی، تقلیل یافته است. شوق ارتقا در کمیسیون ها و جایگاههای نیابتی( بی آنکه خروجی محدودی حتی برای مردم داشته باشد)، کچل خوانی ها! و... بسیار شیرین تر از آن است که به محرومان حوزه های انتخابیه فکر کنند.

▫️اکثراً وقتی می بینند آفتاب عمر وکالتشان به لب بام می رسد از ماهها پیش به جای دغدغه های مردمی در پی مهندسی ستادهای انتخاباتی اند و البته برخی به مدد گزارەی انبارهای انباشتەی نهاد حمایتی و بخشش از کیسه‌ی خلیفه ! خیالشان نه تنها برای این دوره  بلکه  برای دوره های بعدی هم راحت است!. حتی بیلبوردهای شهرداری و ... از ماهها پیش در «قُرُق» بنرهای پیشاتبیلغاتی آقایان قرار دارد و پیام های تبریک سفارشی شان در و دیوار را پُر می کند و جز انزار میوه‌ای نمی دهد.

 ▫️متاسفم که در پایان بگویم : ردای نمایندگی برازنده اغلب نمایندگان امروز کرماشان نیست. حرف آخر اینکه : این کلاه به سر بسیاری از آنان گشاد است!
🔸جلیل آهنگرنژاد / صدای آزادی
نظرات [۲]
دوشنبه، ۰۴ شهریور ۱۳۹۸ :: ۰۹:۱۷
سلام، جلیل آهنگر نژاد در نقش یک ادیب و روزنامه نگار حرفه ای، مختصر و کوتاه درست مثل آه....زیبا و فریبا مطالبه گری می کند، مطلب کت و شلوارهای مجلسی، دو پهلو و ادبی و ظریف و موجز ومختصر پیام خود را به خواننده منتقل می کند. آنچه در اینجا اهمیت دارد منطق درونی یک متن مطالبه گر است و نکته دیگر درست طرح کردن آن با زبانی هم ادبی و قدرتمند و هم گزنده و تلخ( نیش و نوش توامان) زیرا بد طرح کردن یک خواسته و مطالبه اجتماعی از تاثیر و باور پذیری آن می کاهد،
پنجشنبه، ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ :: ۱۰:۱۷
در این یادداشت کوتاه انصافا صدای آزادی دیده می شود
اطلاعات شما ذخيره شود ؟