این قافله ی عمر عجب می گذرد/ یادنامه ای برای بازیگر فقید، بانو ثریا شیرزادی/ سید محمد جواد معراجی
این قافله ی عمر عجب می گذرد/  یادنامه ای برای بازیگر فقید، بانو  ثریا شیرزادی/  سید محمد جواد معراجی
« ثریا شیرزادی » بازیگر قدرتمندی بود که نقش های بسیاری را بر صحنه تئاتر، صفحه ی تلویزیون و نمایش های رادیویی آفرید. او بازیگری بود که با تکیه بر سادگی و آرامشی که در زندگی خود داشت نقش هایش را روان و چشم نواز بازی می کرد.
هفته نامه صدای آزادی: در این کاروان زندگی که با سرعت و بی درنگ در حرکت است و آغاز و انجام آن بر همگان پوشیده، هر از چندگاهی بانگی به گوش می رسد که خبر از جدایی همسفری می دهد و این جدایی به معنی پایان زندگی فانی و آغاز اقامت در سرای جاودان و دنیای باقی است.
و اینک این بانگ از جدایی مسافری خبر داد که خیل هنرمندان استان را متآثر و متآسف نمود. آری بانوی ساده زیست، آرام و خوشروی تئاتر کرمانشاه کاروان زندگی را ترک کرده و به دیار باقی شتافت.   
بانو " ثریا شیرزادی " بازیگر توانمند و پیشکسوت تئاتر، رادیو و تلویزیون در روز پنج شنبه تاریخ ۳۰/۰۲/۱۳۹۴ چشم از جهان فرو بست و زندگی جاودان خود را آغاز نمود.
" ثریا شیرزادی " بازیگر قدرتمندی بود که نقش های بسیاری را بر صحنه تئاتر، صفحه ی تلویزیون و نمایش های رادیویی آفرید. او بازیگری بود که با تکیه بر سادگی و آرامشی که در زندگی خود داشت نقش هایش را روان و چشم نواز بازی می کرد.
زنده یاد " ثریا شیرزادی " که هنر بازیگری را از سال های پیش از انقلاب آغاز کرده بود، اوج هنر نمایی خود را پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با بازی در فیلم های داستانی و مجموعه های تلویزیون شبکه کرمانشاه به نمایش گذاشت، سپس با بازی در نقش های مختلف بر صحنه ی تئاتر، به عنوان بازیگری توانمند به تئاتر بازگشت و در سال های پایان عمر خود با بازی در چند نمایش و حضور در جشنواره های متعدد از جمله جشنواره تئاتر فجر که مهم ترین اتفاق تئاتری کشور است، مورد توجه و تقدیر کارشناسان قرار گرفت.
بازی زیبای او در مجموعه طنز تلویزیونی " کرایه نشین " که بر اساس شعر زنده یاد " شامی کرماشانی " ساخته شده بود همواره در حافظه هنری کرمانشاه ثبت گردیده است، صدای او با نقش های مختلف در نمایش های رادیویی صدایی ماندگار شد و صد البته توانایی او در ایفای نقش یک " مادر شهید " در نمایش " خون و ماتیک " که آخرین بازی صحنه ای او نیز بود هرگز فراموش نخواهد شد. 
او که می توانست مانند بسیاری از بازیگران شهرستانی با مهاجرت به مرکز و بازی در نمایش ها و فیلم های مختلف به شهرت برسد، ترجیح داد که در کرمانشاه بماند و برای مردم استان خود هنرنمایی کند، اگر چه زنده یاد " ثریا شیرزادی " در سال های اخیر بنا به دعوت سیمای جمهوری اسلامی در چند برنامه زنده تلویزیونی به عنوان مجری - بازیگر حضوری محکم و موفق داشت.
بی شک وی با خلق شخصیت های مختلف و بازی در نقش های متنوع برای همیشه در ذهن هنر کرمانشاه ماندگار و جاودانه است.
در پایان ضمن تسلیت به خانواده محترم شیرزادی و هنرمندان استان کرمانشاه، برای این هنرمند پیشکسوت تئاتر، تلویزیون و رادیو رحمت و مغفرت و برای بازماندگان و دوستدارانش صبر و اجر آرزو می نماییم.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

اطلاعات شما ذخيره شود ؟