برگزاری نشست پروفایل «محسن حسینخانی» در کافه کتاب کالج

hosaynkhani08.jpg
رضا مرادی:  کافه کتاب کالج امروز دهم دی ماه ۹۴ نشست پروفایل این هفته را با نام «روز محسن حسینخانی»برگزار کرد.در این نشست که این بار دبیری و‌اجرای آن را بانوی جوان و نام آشنای شعر کرمانشاه -سمیه قبادی- بر عهده داشت، شاعران مطرح و شناخته شده ای در زمینه های شعر آزاد و‌کلاسیک حضور داشتند. از جمله غزلسرایان مطرح روزگار که در این نشست حاضر بودند میتوان به نامهایی چون امین شیرزادی، بابک دولتی، رضا حساس و اصغر عظیمی مهر اشاره نمود.از سرآمدان و‌ ناموران شعر آزاد نیز، علی الفتی و‌ جلیل آهنگرنژاد خود را به این مراسم رسانده بودند.

در ابتدای این مراسم ، سمیه قبادی بیوگرافی شعری محسن‌حسینخانی را برای حضار قرائت کرد که خلاصه ی آن بدین شرح بود:
« محسن حسینخانی متولد ۱۳۶۷ کرمانشاه است. شعر را از سال ۸۶ به صورت حرفه ای شروع کرده و سال ۸۹ در موسسه کارنامه زیر نظر استاد حافظ موسوی به اندوخته‌هایش افزوده است. سال ۹۲ اولین مجموعه شعرش را با نام "کودکی ام را پس بدهید" توسط نشر اقلیما روانه بازار کرد. دومین مجموعه شعر وی "این عاشقانه های کوچک یک روز بزرگ می شوند" نام داشت که سال ۹۴ توسط نشر اقلیما به چاپ رسید. هر دو مجموعه اشعاری خوب و‌قابل دفاع هستند اما در مجموعه دوم، اشعار از پختگی و ساختار محکم تری برخوردارند‌و این بدین‌معناست که‌حسینخانی در شعر رویه ای رو به رشد داشته است»
 در ادامه، محسن حسینخانی ضمن تشکر از حرکت فرهنگی و موثر مدیر کافه کتاب کالج -مریم بابایی- لزوم حمایت همه جانبه ی اهالی فرهنگ و‌هنر از فعالیتهای فرهنگی آن‌ را خاطرنشان ساخت و افزود: حرمت گذاشتن و‌تکریم شعرا و‌ نویسندگان در زمان حیاتشان اثربخشی بیشتری دارد و باعث میشود که برای ادامه ی کار هنری، نیرویی مضاعف داشته باشند. سپس چندین شعر از مجموعه در دست‌چاپ‌خود با نام «زمین‌گرفتگی» قرائت کرد.
امین شیرزادی غزلسرای توانا و خوش قریحه ی همدیاری در این نشست درمورد محسن حسینخانی گفت: محسن حسینخانی جوانی ست نجیب ،بی ادعا و زلال مثل شعرهایش. جوانی که خیلی زود و خوب راهش را پیدا کرده است و در صورت ادامه ی همین روند وعبور از فراز و فرودهای زبانی، قطعا از ماندگاران عرصه ی شعر آزاد خواهد بود.
در  بخشی دیگر از این برنامه، شاعر جوان و‌نوازنده ی ویلن -هادی پریزاد- چندین قطعه ی خاطره انگیز کوردی و فارسی را از جمله «مطربی حریفا» و «مرا ببوس» برای حضار اجرا کرد که مورد تشویق حاضرین قرار گرفت.
رضا‌حساس، شاعر نام آشنا و‌ محبوب کرمانشاهی  و مسوول صفحه ادبی روزنامه باختر، نیز قبل از شعرخوانی، برگزاری مستمر این نشستها را کاری طاقت فرسا و قابل تقدیر قلمداد نمود. وی در بخش دیگری از صحبتهای خود، ویژگی شعر محسن حسینخانی را ارتباط تنگاتنگ با مخاطبین عام و خاص عنوان کرد.
شعرخوانی الهام مظفری، زینب اکبری و حامد شاهین مهر نیز مورد استقبال ویژه ی مهمانان امروز کافه کتاب کالج قرار گرفت.
علی الفتی شاعر پرنفوذ شعر آزاد ایران نیز هدف خود از آمدن به این مراسم را حمایت از شعر آزاد و پاسداشت فرهنگ تکریم شاعران عنوان نمود و افزود: محسن حسینخانی(با وجود اینکه هنوز سن شعری اش به یک دهه نرسیده است) برای رسیدن به جایگاهی در خور در شعر آزاد امروز ایران، تاکنون تلاشی قابل تقدیر از خود نشان داده است و طلیعه ی روشن در پیش رو دارد.
از دیگر شاعران امروز حاضر در نشست پروفایل محسن‌حسینخانی، میتوان به‌ فراز یاوری، احسان متعالی، بهمن میرزایی، روناک صوفی، محمد عسگری، نیما محمودی و غزلسرای نوپا -سمیرا عرب- اشاره کرد.
در پایان مراسم محسن حسینخانی به تمامی حاضرین این نشست، یک‌جلد از مجموعه شعر خود با نام « کودکی ام را پس بدهید» اهدا نمود. سپس تصویری از وی رونمایی و در کافه کتاب کالج نصب گردید و با گرفتن عکس دسته جمعی، پرونده ی سومین نشست معرفی شاعران و نویسندگان کرمانشاهی در کافه کتاب کالج بسته شد.
بنا به اظهارات مدیر کافه کتاب کالج، برنامه بعدی این سلسله نشستها به احتمال قوی به یکی از شعرا یا نویسندگان پیشکسوت استان اختصاص خواهد یافت.
دوستداران شعر و ادبیات کرمانشاه میتوانند با عضویت در کانال کافه‌کتاب کالج به نشانی زیر، از مراسم و برنامه های کافه‌کتاب کالج آگاهی یابند: 
https://telegram.me/college_cafe
نظرات [۲]
شنبه، ۱۲ دی ۱۳۹۴ :: ۱۱:۴۸
درود بر شاعر خوب و توانا آقای محسن حسین خانی، و درود بر همه ی عزیزانی که برای برپایی این مراسم گام برداشتند
پنجشنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۴ :: ۲۳:۳۷
خوشحالم که همزمان با شروع چنین نشستهایی ، من هم با خانواده ادبی کرمانشاه همراه شدم، بهم انگیزه میده،رویارویی مداوم وآشنایی و شنیدن راهنمایی ها ی پخته اساتید درزمینه شعر ،شانسی برای امثال ماست. برنامه پروفایل سوم کافه بسیار عالی و صمیمی برگزارشد . آرزوی موفقیت برای جناب آقای حسینخانی و دیگر اعضای خانواده ادبی کرمانشاه دارم.
اطلاعات شما ذخيره شود ؟