فرصتی برای همراهی با «فرصت صفایی» / روزهای خوب شاعران در کافه کالج کرمانشاه
kafe08.jpg

کیاوش آروین:در پی قدامات فرهنگی کافه کتاب کالج و ارج نهادن به مقام شعرای کرمانشاهی، جلسه ششم این کافه کتاب به بزرگداشت فرشاد فرصت صفایی در روز پنجشنبه اول بهمن ماه برگزار گردید. این بزرگداشت همچون سایر مراسمات کافه کتاب کالج با حضور شاعران نام آشنای کرمانشاهی و اهالی هنر دوست و دوستداران فرشاد فرصت صفایی برگزار گردید. دبیری این مراسم بر عهده رضا حساس بود که بیوگرافی فرشاد فرصت صفایی را اینچنین قرائت کرد: وی متولد ۱۳۵۴ از کرمانشاه، پدر ایشان معلم ادبیات بود، اولین کتابی که وی را تحت تأثیر قرار داد هزار سال چاپ فارسی بود، از سال ۱۳۷۹ وارد عرصه شعر شد و برگزیده چندین جشواره و کنگره از جمله جشواره شب های شهریور در سال ۱۳۸۳،کنگره اهل بیت در سال ۱۳۸۲،برگزیده سه دوره رضوی  و...  همچنین داوری چندین کنگره را بر عهده داشت.
فرصت صفایی در سال ۱۳۸۴ به همراه عظیمی مهر خلسه در خون را راجع به دوران دفاع مقدس سرودند. قالب تخصیصی ایشان غزل می‌باشد. اول کسی که به پشت تریبون دعوت شد اصغر عظیمی مهر بود،که سابقه آشنایی خود را با فرشاد فرصت صفایی در سال ۸۲ در انجمن ادبی دانشگاه رازی اعلام کرد. وی همچنین وقت گذاشتن فرصت صفایی برای شاعران نوپا و اجرای برنامه های متنوع کارگاهی را برای دوستداران شعر قابل تحسین شمرد. بعد ازآقای عظیمی مهر، فرصت صفایی یک تشکر از حضور دوستان و اقوام خود به ویژه دایی محترمشان انجام دادند و یکی از غزل‌های خود را سرود. بابک دولتی شاعر نام آشنا که حضور همیشگی در جلسات دارد ضمن بیان اینکه فرصت صفایی در آغوش ادبیات است و کارهای جدید او یک گام جلوتر از کارهای قدیمیش هستند، یک غزل زیبا را سرود. آقای نادی با تقدیم دسته گلی زیبا و با خواندن غزل  به پشت تریبون آمد. شاعرانی همچون امین شیرزادی، محسن حسین خانی، الهام مظفری، محمد عسکری، رضا مرادی، رسول رضایی، جلیل الیاسی، فروغ بختیاریان، بهادر طیاری، مریم نظریان، محمد صالح پادیرزاد، زینب اکبری، آرمین رشیدی، محسن کریم خانی، شهریار فیضی، میثم علیرضا پوری، فرشاد باغ ملکی، رامین فتحی و رسول بهمنی شعرهای خود را در این جلسه خواندند. علاوه بر غزلیات زیبای فرشاد فرصت صفایی، وی صدای بسیار دلنشینی هم داشت که با همکاری میثم آرش نوازنده سه تار و کاوه زاجی نوازنده گیتار یک آهنگ بسیار زیبا را به حضار تقدیم کردند که مورد تشویق قرار گرفتند. کاوه زاجی آهنگ دوم را تقدیم به مهمانان ارجمند برنامه کرد.
 فرصت صفایی یک شعر با لهجه کرمانشاهی و استفاده از کلمات کرمانشاهی علاوه بر غزلیات خود، سرود که مورد توجه حضار قرار گرفت. در انتهای مراسم رضا حساس با دعوت از مریم بابایی مدیر کافه کالج جهت تلاش های انجام گرفته جهت برگزاری اینگونه مراسمات از ایشان تشکر کرد. شاعرانی از جمله فرزاد محمدی سمیرا عرب و بهاره سالار آبادی هم در این جلسه حضور داشتند. همیاران کافه کتاب کالج در این جلسه مهدی سنجری، پریسا مختاری و علی بهرامی بودند که زحمت هماهنگی و اقدامات لازم جهت برگزاری این مراسم را کشیدند. مهران قاسمی مسئولیت فیلم برداری از مراسم را بر عهداه داشت. در پایان غزل، -دختر فرشاد فرصت صفایی- یکی از غزلهای پدر خود را خواند که حسن ختام این جلسه بود.

kafe03.jpg

kafe05.jpg

kafe06.jpg

kafe04.jpg

kafe07.jpg
اطلاعات شما ذخيره شود ؟