در کوچه ی خاکستری دیروز / الهام حقگو
گیلانغرب اقلیم هنرپروریست. چه آنان که هنر مبارزه با دشمن را سالها به رخ کشیدند و چه آنان که در حوزه های مختلف هنر گام هایی قابل برداشته اند.خوشنویس بلندآوازه ی ایران زمین میرزا محمدرضا کلهر از این خاک برخاسته است. نقاشان بنام ، خوشنویسان معروف، اهالی نام آشنای موسیقی کُردی در این شهر شهره اند. شعر و بویژه شعر کُردی در این یکی دو دهه ی پشت سر با نام گیلانغرب عجین شده است...
گیلانغرب اقلیم هنرپروریست. چه آنان که هنر مبارزه با دشمن را سالها به رخ کشیدند و چه آنان که در حوزه های مختلف هنر گام هایی قابل برداشته اند.خوشنویس بلندآوازه ایران زمین «میرزا محمدرضا کلهر» از این خاک برخاسته است. نقاشان بنام ، خوشنویسان معروف، اهالی نام آشنای موسیقی کُردی در این شهر شهره اند. شعر و بویژه شعر کُردی در این یکی دو دهه پشت سر با نام گیلانغرب عجین شده است. 
در کنار شعر کُردی، شاعران خوش ذوقی همواره به شعر فارسی رو کرده اند و آثار قابلی ارائه نموده اند. این چشمه  هنر همچنان جوشان است. «الهام حقگو» یکی از فرهنگیان خوش ذوق این دیار است که سالهاست مقیم تهران شده و علاوه بر تحصیلات آکادمیک در حوزه زبان و ادبیات فارسی تا مقطع فوق لیسانس، در حوزه  شعر نیز به فعالیت و تکاپو مشغول است و با حضور در محافل ادبی پایتخت، به دنیای شعر به صورت رسمی وارد شده است. شعر کوتاهی از او را با هم زمزمه می کنیم: 

می گریم و می سوزم
می گوید آهسته کسی 
در کوچه ی خاکستری دیروزم:
آن روزهای بیقرار
 که عشق
 آماج آتش شده بود،
کوچه کوچه، برزن برزن 
شهر پر از قصه ی آرش شده بود.

در آن هوای چنان و چنین
در آن مدار کمان و کمین
خاک را چون خون 
چون خدا می پرستیدند

«گردآفریدان» بیقرار داستانم
در غم «سهراب» و «سیاوش» تا صبح
-تیغ تیغ- گیسو می بریدند 

می گریم و می سوزم
می گرید آهسته کسی 
در کوچه ی خاکستری دیروزم...
نظرات [۱]
پنجشنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ :: ۱۶:۵۷
عااالی
اطلاعات شما ذخيره شود ؟