دو کلمه دردِ دل با دورهمی / سید محمد جواد معراجی
دو کلمه دردِ دل با دورهمی / سید محمد جواد معراجی
گاهی در مورد برنامه¬های طنز و خنده آور مطالبی را ارائه نمودم که نیازی به تکرار آن نیست اما آنچه مسلم است این که خنداندن کاری بسیار سخت، هنرمندانه و فنی است که از هرکسی بر نمی¬آید اما برای خندان، دست انداختن به هر چیزی جایز نیست، ما به چه قیمتی می خندانیم؟ مگر اجازه داریم با به تمسخر گرفتن دیگران بخندیم....

صدای آزادی: گاهی در مورد برنامه¬های طنز و خنده آور مطالبی را ارائه نمودم که نیازی به تکرار آن نیست اما آنچه مسلم است این که خنداندن کاری بسیار سخت، هنرمندانه و فنی است که از هرکسی بر نمی¬آید اما برای خندان، دست انداختن به هر چیزی جایز نیست، ما به چه قیمتی می خندانیم؟ مگر اجازه داریم با به تمسخر گرفتن دیگران بخندیم. معروف است که می گوید باهم خندیدن خوب است نه به هم خندیدن.
این بار آقای مدیری در برنامه دورهمی زلزله کرمانشاه را دست¬مایه خود کرده برای برنامه سازی و .... 
ایشان به همان اندازه که به تبلیغ حامیان مالی برنامه خود می¬پردازد از زلزله¬زدگان نیز برای جذب مخاطب بهره¬ می¬برد که قابل اغماض است، اما دیگر تمسخر زلزله¬زدگان آن هم به شیوه مدیری چیزی غیر قابل تحمل است.
آقای مدیری زلزله هفت ریشتری کرمانشاه همه¬ی مردم ایران را عزادار و مردم جهان را متأثر کرد و شما از آن برای رقص شش و هشت برنامه¬تان استفاده می¬کنید!!!؟ و بازیگر شوتان بابتش می¬رقصد!!!؟ آقای مدیری مردم را بخندانید چرا که جامعه امروز ما نیاز شدید به نشاط و امید دارد اما کرامت مردم زلزله زده را به تمسخر نگیرید. آقای مدیری تا به حال هیچ فرد و سازمانی به چادرهای زلزله¬زدگان سرک !!! نکشیده است. مردم این سامان آنقدر با غیرت و با تعصب هستند که هشت سال با زن و بچه در مقابل هجوم بعثی¬ها از خاک کشورشان دفاع کرده¬اند مگر فراموش کرده¬اید زنی را که از همین منطقه با تبر عراقی¬ها را تاراند. اکنون اگر کسی بخواهد به هر دلیل به حریم خانواده آنان سرک بکشد می¬دانند با او چکار کنند. آقای مدیری مردم زلزله زده هیچ نیازی به کمک شما ندارند تا به بهانه یاد کردن از آنان به تمسخرشان بکشید و به آنان بخندید. این مردم هنوز مرهون محبت آحاد ایرانیانی هستند که بدون منت با ماشین¬های شخصی خود، اقلام کمکی را به آنان رساندند، بی شک کار هنرمندان و ورزشکاران هم در کمک رسانی بسیار ارزشمند بوده¬است که شما آن را هم مسخره کردید و زیر سوال بردید- اگر چه ممکن است تعداد اندکی مثل بعضی ها از این فرصت سو استفاده کنند- شاید به این وسیله می خواهید عدم حضور خود در بین آسیب¬دیدگان را توجیه کنید.
آقای مدیری هیچ زلزله¬زده¬ای از قِبَلِ کشته شدگانش نان نخورده که شما در برنامه¬تان نمایشی اجرا می¬کنید که زنی با آن لحن نابجا تعریف می¬کند که به دلیل کشته شدن اقوامش در زلزله نقاط مختلف ایران، از جای¬جای کشور مواد غذایی و امکانات می¬گیرد و.....
آقای مدیری دوستان هنرمند من در ساعت¬های اولیه زلزله در منطقه حاضر شدند و پس از بیرون کشیدن آسیب¬دیدگان از زیر آوار و برقراری آرامش نسبی، برای بچه¬های آسیب¬دیده، نمایش اجرا کردند و بعید است که شما ندانید این نمایش¬ها چه تأثیر مثبتی در روحیه بچه-ها داشته است که باز شما آن را به تمسخر گرفتید. به هر حال در این حادثه طبیعی هر کسی از هر طریقی کمک کرد. شما هم که با ذکر زلزله¬زدگان کلکسیون موزه دورهمی تان را تکمیل می¬کنید تا انشاالله یک روزی فرصت کنید و در آینده !!!! با فروش آن¬ها کمکی به آسیب-دیدگان زلزله شود که تا آن موقع کمک شما ممکن است به دردشان بخورد یا نخورد.
آقای مدیری ما که بخیل نیستیم شما برنامه¬تان را بسازید و تبلت¬تان را هدیه بدهید و برای حامی مالی¬تان تبلیغ کنید که البته اعتراف می¬کنم هیچ کار بدی نیست اما با پیچیدن پتو به دور بازیگران¬تان و تحقیر کردن مردم آسیب¬دیده از زلزله، قلب آنان را جریحه¬دار نکنید.
آقای مدیری حرف سیاسی هم اگر می¬خواهید بزنید مردم غیور و رنج کشیده کرمانشاه را دستمایه تمسخر و خنده دیگران نکنید، مردم کرمانشاه با افتخار هشت سال جنگ را در مرزهای غرب کشور غیورانه اداره کرده¬اند، لطف کنید برای سیاسی شدن از جای دیگری هزینه کنید.نظرات [۱]
سه شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ :: ۰۱:۲۶
ماشالله به غیرتت سید ماشالله زنده باشی آفرین
اطلاعات شما ذخيره شود ؟