جای خالی انجمن های ادبی کُردی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی
جای خالی انجمن های ادبی کُردی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی
روزگاری در اداره ارشاد چراغ انجمن های ادبی روشن بود و جوانان شاعر جایی برای ارائه آثار ادبی خود داشتند. انجمن ها و شب شعرهای دهه های پیش، هنوز در خاطر بسیاری از علاقمندان به ادب وهنر این استان مانده است....

🔸 یادداشت سردبیر

 🔺دکتر رضا موزونی-صدای آزادی: روزگاری در اداره ارشاد چراغ انجمن های ادبی روشن بود و جوانان شاعر جایی برای ارائه آثار ادبی خود داشتند. انجمن ها و شب شعرهای دهه های پیش، هنوز در خاطر بسیاری از علاقمندان به ادب وهنر این استان مانده است.
🔺اما امروز و در سالهای اخیر حتی یک انجمن  ادبی کُردی وجود ندارد و چه بسیارند علاقمندان و شاعران جوانی که باشور وشوق دنبال مکانی می گردند  تا بتوانند اشعار کُردی خود را در آنجا ارائه دهند و تازه می فهمند که اداره  کل ارشاد، انجمن ادبی کُردی در شهر کرمانشاه ندارد و چه استعدادهای ادبی ویژه ای  که در فضاهای مجازی به دنبال گروههایی می گردند تا حداقل در آنجا بتوانند آثارشان را در معرض قضاوت مخاطبان قرار دهند.
🔺جای سوال است که چرا  اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی کرمانشاه نتوانسته است به این کمترین انتظار وحق مخاطبان خود پاسخ دهد؟
🔺آیا در سال های اخیر مناسبتهایی چون دفاع مقدس ، روز ملی کرمانشاه، دهه فجر ، روز شعر، بهار کردی، نوروز ، تولد ائمه و صدها مناسبت دینی وملی نتوانسته اند برای مسوولان ارشاد تلنگری باشند که حداقل شبهای شعر پرفروغ گذشته را احیا کنند؟!
🔺این یادداشت بهانه ای شد تا بگویبم همدان ، اصفهان ، وحتی شهری چون #مریوان به همت و توانایی سکانداران فرهنگی شان ، سالهاست که میزبان جشنواره هایی فرهنگی وهنری شده اند
و استان کرماشان با پیشینه ی فرهنگی اش آیا حرفی برای گفتن دارد؟
اطلاعات شما ذخيره شود ؟