«باخ غزل» کتابی از شاعر نام‌آشنای اسلام آبادی
«باخ غزل» کتابی از شاعر نام‌آشنای اسلام آبادی
چهل و چهار سال پیش در بغداد کتابی از شعرهای کُردی‌اش چاپ می شود و در آن کتاب، گردآورنده می گوید:« متأسفانه شاعر این اشعار کوردی فوت شده‌است». اما چهل و چهار سال بعد، یعنی همین امروز صبح بیست و نهم تیرماه از پله های غیر استاندارد دفتر صدای آزادی بالا می آید...


▫️صدای آزادی: چهل و چهار سال پیش در بغداد کتابی از شعرهای کُردی‌اش چاپ می شود و در آن کتاب، گردآورنده می گوید:« متأسفانه شاعر این اشعار کوردی فوت شده‌است». اما چهل و چهار سال بعد، یعنی همین امروز صبح بیست و نهم تیرماه از پله های غیر استاندارد دفتر صدای آزادی بالا می آید که ما را با دیدن کتاب جدیدش خوشحال کند. «کرم‌رضا کرمی» معروف به «تنیا» از شاعران نام آشنای کورد کلهر است و زاده‌ی روستای «زویری» حسن آباد از توابع اسلام آباد غرب. 

او را بیشتر با مثنوی‌های هجایی طنز کوردی می شناسند و می شناسیم. اما این بار با مجموعه ای غزل آمده و اتفاقاً نامش را هم «باخ غزل» نهاده. نشر ژیار این کتاب را در تیراژ یکهزار نسخه منتشر کرده و در کتابفروشی های کردستان و کرماشان در اختیار اهل فرهنگ قرار گرفته است. 

این شاعر پیشکسوت کورد، کلام شیرین و طنزآمیزی دارد و خوشحال بودیم که دو ساعتی در شط شیرین کلامش روزگار گذراندیم و این روز داغ تیرماه را با گپ و گفت و شعرش سپری کردیم. شما هم مهمان یکی از شعرهایش باشید. 
اطلاعات شما ذخيره شود ؟