جشنواره پویانمایی در کرماشان شتابزده برگزار شد / رضا موزونی
به بهانه جشنواره پویانمایی
▫️پویانمایی در دنیای امروز حرفهای بسیار دارد. تاثیر یک فیلم انیمیشن چون "شرک" سالها در ذهن کودکان می ماند. امروز کشورهای بزرگ برای تولید انیمیشن و بازیهای رایانه ای شرکت هایی قدرتمند تاسیس کرده وبه سرمایه گذاری کلان روی آورده اند و از همین طریق بی جنگ وهیاهو و در کمال آرامش ، کشور ذهن کودکان  را تسخیر کرده اند.
▫️کمپانی "سوپرسل" سازنده ی بازی "#کلش " در سال ۲۰۱۶ درآمدی  معادل ۵۷ برابر یارانه مردم ایران در آن سال داشته است. بدیهی است برای چنین بازی موفقی میلیاردها دلار هزینه شده است تا به این حد از نفوذ ودلبری در دنیا رسیده بطوری که در کشور خود ما بیش از ۶میلیون نفر کاربر دارد.
واقعیت ان است اهمیت انیمیشن و بازیهای رایانه ای هیچگاه در کشور ما درک نشده و مسوولین برنامه ریز توان هضم این دنیای جدید وشگفت را ندارند.
▫️سالها پیش و در زمان صدارت دادوش هاشمی بر استانداری کرمانشاه با رایزنی های فراوان موفق شدم که کرمانشاه را به عنوان میزبان جشنواره بین المللی انیمیش اعلام کنیم.بطوری که بیش از ۶۰ کشور آثار خود را برای دبیرخانه ارسال کردند ،وقتی به اتفاق معاون وقت تولید کانون کشور با استاندار مذاکره کردیم متوجه شدیم چندکلاس آموزشی برای معاونان خزانه دار ایشان باید بگذاریم و هزینه پیشنهادی ما برای برگزاری جشنواره برایشان چیزی شبیه یک شوخی بود! 
▫️ کار صدا وسیما در میزبانی کرمانشاه برای جشنواره پویانمایی حرکتی تازه  و شایسته توجه است.اما به عنوان کسی که بیش از ۲۵ سال در حوزه کودکان ونوجوانان تخصص کاری دارم ،می گویم که این جشنواره شتابزده برگزار شد و برای برگزاری چنین جشنواره هایی به یکسال زمان نیاز هست و طبیعی است باسه ماه نمی شود کاری شایسته ی توجه ارایه کرد.
اطلاعات شما ذخيره شود ؟