گزارشی کوتاه از یک نشست ادبی در کافه کالج کرمانشاه؛ روز «الهام مظفری» گرامی داشته شد
mozafari09.jpg

کیاوش آروین:کافه کتاب کالج در پی برگزاری بزرگداشت شاعران کرمانشاهی,۲۴ دی ماه ۱۳۹۴ را به بانوی شعر «الهام مظفری» اختصاص داد.
 حامد شاهین مهر از غزلسرایان نام آشنای همدیاری که دبیری این نشست را برعهده داشت با قرائت بیوگرافی و خوانش شعری از الهام مظفری,ایشان را به پشت تریبون دعوت کرد که با تشویق پر شور حضار همراه بود.
الهام مظفری ضمن تشکر و قدردانی از حضور مهمانان این مراسم پیوند خود با شعر را مرهون رضا حدادیان، اصغر عظیمی مهر و اقای گودرزی که مشوق  و حامی ایشان در زمینه ی شعر بوده اند دانست و با خواندن یک غزل زیبا با احساسات زنانه روزی را که به نامش نامگذاری شده بود آغاز کرد.
 رضا حساس-شاعر توانا و مسئول صفحه ی ادبی روزنامه ی باختر، اولین شعرخوان این جلسه بود که شعر الهام مظفری را اینگونه توصیف کرد:الهام مظفری زبان خودش را دارد و شعرهایش سرشار از احساس زنانه . روح زنانه، دردها و دغدغه های زنانه است و حرف های تازه ای برای گفتن دارد.
پس از آن سمیه قبادی شاعر نام آشنای کرمانشاهی و دوست شعری قدیمی الهام مظفری که اولین مجموعه ی خود را در دست چاپ دارد به پشت تریبون رفت و درباره ی الهام مظفری اینچنین گفت: " الهام در کشف کلمات خلاقیت زیادی دارد و انرژی زیادی برای شعر و ادبیات صرف میکند" . سمیه قبادی پس از آن با خواندن یک غزل زیبا و تشویق حضار تریبون را به رحمت غلامی شاعر جوان و فعال استان رحمت غلامی سپرد. رحمت غلامی در اقدامی جالب برای این مراسم نقل قول هایی را از شاعران و دوستان الهام مظفری که از قبل تهیه کرده بود خواند که هر یک الهام مظفری را در جمله ای توصیف کرده بودند که نقل آنها حال و هوای خاصی به جلسه بخشید.
بابک دولتی چهره ی آشنای غزل معاصر از دیگر شعرخوانان این مراسم بود که حضور مداومش در جلسات کافه کتاب کالج باعث دلگرمی دوستداران شعر است.
در ادامه جناب آقای گودرزی,معلم تاریخ الهام مظفری به پشت تریبون رفت و خاطراتی از دوران نوجوانی این بانوی شاعر را برای مهمانان تعریف کرد
از دیگر شاعرانی که با حضورش محفل امروز را رونقی مضاعف بخشید -امین شیرزادی- شاعر و ترانه سرای خوش قریحه ی همدیاری بود که هفته ی پیش نامش در تقویم کافه کتاب کالج ثبت شده بود. امین شیرزادی بعد از تمجید از اشعار و اخلاق الهام مظفری، یک غزل و دو رباعی خواند.
در ادامه شقایق محمدی . رضوان شاه آبادی و ژینا رشیدی از دانش آموزان الهام مظفری به پشت تریبون آمدند ,شعر خواندند و از زحمات مربی شان قدر دانی کردند.
محسن عزتی- مسوول آفرینش های ادبی حوزه هنری کرمانشاه یکی دیگر از میهمانان امروز بود که ضمن تشکر از -مریم بابایی- مدیر کافه کتاب کالج و -اصغر عظیمی مهر-حامی برنامه های ادبی کافه، این نشست ها را کاری مهم و قابل تقدیر شمرد و همچنین از الهام مظفری بخاطر زحماتی که برای شعر و ادبیات کشیده است قدردانی کرد.
پس از آن نوبت به هادی پریزاد رسید که بعد از خوانش غزلی زیبا به نواختن ویلن پرداخت.
در ادامه -اصغر عظیمی مهر-حامی و همراه همیشگی کافه کتاب کالج به پشت تریبون رفت.عظیمی مهر با خواندن یک غزل کوتاه مورد تشویق حاضرین قرار گرفت.
الهام مظفری ضمن تشکر از مدیر کافه کتاب کالج بخاطر این کار فرهنگ، گفت: این نشست برای من بسیار با ارزش است چرا که باعث شد بعد از سال ها دوستان شاعرم را کنار هم ببینم که یادآور روزهای خوب زندگی ام هستند..
شعرخوانی وحید خواجوی و بهاره سالار آبادی نیز مورد استقبال ویژه حضار قرار گرفت..
 از دیگر شاعران حاضر در نشست امروز میتوان به محسن حسینخانی، بهادر طیاری، سمیرا عرب،ماهبانو قبادی، بهمن کامرانی، محمد عسگری ساج، بهمن میرزایی، رسول عظیمی مهر، محمد قبادی و منیره عزتی اشاره کرد.
همیاران امروز کافه کتاب کالج، مهدی سنجری عزیز و کیاوش آروین بودند. 
در پایان طبق آیین هر هفته، الهام مظفری پای عکسش را امضا کرد تا بر دیوار کافه کتاب کالج نصب شود.
در این نشست بیش از هشتاد نفر از شاعران، اهلی فرهنگ و هنر و دوستداران الهام مظفری حضور داشتند.
بنا به اظهارنظر مریم بابایی- مدیر کافه کتاب کالج- ، به احتمال زیاد جلسه پروفایل بعدی کافه کتاب کالج، به نام "روز فرشاد فرصت صفایی" نامگذاری خواهد شد که اخبار مربوطه متعاقبا اعلام خواهد شد.
نظرات [۵]
سه شنبه، ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ :: ۱۴:۴۱
سلام دوستان من از شاگردان قدیمی جناب رضا حدادیان هستم. خیلی سال پیش بدلیل مهاجرت به تهران از ایشون دور افتادم و تلاش هام برای پیدا کردن ایشون بی نتیجه مونده. اگه کسی میتونه آدرس ایمیل، تلفن یا نشانی از ایشون به من بده، لطف بزرگی در حق من کرده... noori.fardin۷@gmail.com
دوشنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۴ :: ۰۹:۵۵
با سلام.و آرزوی موفقیت برای الهام مظفری هنرمند توانمند و خوش آتیه سرزمینم ایران..
یکشنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۴ :: ۲۱:۱۷
بهترین آرزوها برای الهام مظفری عزیزم شاعر خوب و لطیف هم عصر و همشهری به امید هر چه بهتر شدن ادبیات کرمانشاه
یکشنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۴ :: ۲۰:۳۹
برای الهام مظفری عزیز آرزوی بهترینها رو دارم چون شایسته بهترینهاست؛
یکشنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۴ :: ۱۹:۰۷
مهر و محبتت شما و دوستان همراه رو قدردانم
اطلاعات شما ذخيره شود ؟