روز« مریم نظریان» در کافه کالج کرمانشاه گرامی داشته شد


آمار کشته های جنگ ...  
         همیشه غلط بوده است !
 هر گلوله دونفر را از پا در می‌آورد ..
سرباز ...
          و دختری که در سینه‌اش می‌تپد ...

kafehnazareyan.jpg

کیاوش آروین : شاعران و دوستداران شعر در هفته های گذشته شاهد رویداد تازه‌ای در برگزاری بزرگداشت برای شاعران کرمانشاهی صاحب اثر در کافه کتاب کالج بوده‌اند. در پنجشنبه پانزدهم بهمن سال ۱۳۹۴ هفتمین بزرگداشت شاعران کرمانشاهی به نام مریم نظریان رقم خورد. دبیر این جلسه رضا حساس بود، ایشان در ابتدای جلسه خاطره‌ای  از تهمینه میلانی را بازگو کرد و مریم نظریان را اینگونه معرفی کرد : متولد شهریور ۶۴ ،کارشناس روان شناسی، که در سال ۸۲ وارد عرصه شعر آزاد شد و کتاب فرا زن را به چاپ رسانید است. در این جلسه ۲۵ نفر از دوستداران شعر و شاعران عزیز حضور داشتند. مریم نظریان سخنان خود را با تشکر از رضا حساس و اصغر عظیمی مهر شروع کرد. وی در ابتدا ضمن بیان این مطلب که این روزها متاسفانه نامهربانی ها جاری شده و کاش مهربانی را یاد بگیریم و از دوستانمان حمایت کنیم' از برگزار کنندگان جلسه تشکر کرد.
شاعرانی از جمله  اصغر عظیمی مهر، فرشاد فرصت صفایی، سمیه قبادی، الهام مظفری، محمد عسکری، سارا طاهری، هادی پریزاد، یلدا نعمتی، روناک صوفی، محمد رسول بهمنی، بهمن کامرانی مقدم و فرشید باغ فلکی در این جلسه شعرهای خود را ارائه کردند. رضا رحیمی و یلدا نعمتی عکاس این مراسم بودند. رضا حساس نیز در بخشی از برنامه گفت : برنامه کافه کتاب کالج در بزرگداشت شاعران کرمانشاهی در تاریخ شعر کرمانشاه ثبت خواهد شد و شاید این اقدام وظیفه کافه کتاب کالج نباشد، اما به خوبی مدیریت این کافه به همراه دوستانش توانسته اند از عهده این کار برآیند. مریم نظریان با بیان اینکه شعر زندگیش را نجات داده و باعث شده که جوانه های غم را تحمل کند چند شعر دیگر از آثار نوسروده ی خود را برای حاضرین خواند. همیار این برنامه کافه کتاب مهدی سنجری بود. 
در پایان مراسم از قاب عکس مریم نظریان رونمایی شد و عکس وی پس از امضاء بر دیوار کافه کتاب کالج نصب شد و بدین ترتیب هفتمین پروفایل کافه کتاب کالج با عکس یادگاری دسته جمعی به پایان رسید.
نظرات [۱]
دوشنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ :: ۱۶:۱۹
با سپاس از همدلی دوستانی که در کنار کافه کتاب کالج هستند
اطلاعات شما ذخيره شود ؟