مجموعه شعر تازه ای از رضا جمشیدی با عنوان:«ده‌نگ چه‌ویلد تیه‌ی» منتشر شد
سومین کتاب شعر کردی، رضا جمشیدی، شاعری کرمانشاهی تحت عنوان «ده‌نگ چه‌ویلد تیه‌ی» شامل مجموعه‌ای از غزل و مثنوی های شاعر توسط انتشارات دیباچه به چاپ رسید.
این مجموعه شعر که پس از چاپ کتاب های «دواره چیوزه ده‌یم» و «یی داوان هساره» در ۱۱۳ صفحه به زبان کردی کلهری سروده شده و به چاپ رسید.
این شاعر کرمانشاهی در گفتگو با کردپرس اظهارداشت: ادبیات غنی کردی استان های کرمانشاه و ایلام به لحاظ اشتراک و نزدیکی لهجه جغرافیای مخاطب خوبی را در بر می گیرد و همین انگیزه من را برای چاپ کتاب با زبان کردی و گویش جنوب یا کلهری بیشتر کرده است.
 این شاعر و نویسنده با تاکید بر حفظ فرهنگ بومی و ضرورت انتقال آن به نسل های آینده اظهار کرد: شعر و ادبیات به همراه موسیقی تاثیر زیادی در انتقال این فرهنگ دارند. به نحوی که بسیاری از اشعار فولکلوری که در سال های دور گفته شده اند هنوز جایگاه خود را در جامعه امروزی حفظ کرده اند و مردم نیز استقبال خوبی از این سبک ادبیات و موسیقی داشته اند.
 جمشیدی در پایان گفت: به زودی مجموعه دیگری به نام «کپو آباد» که به صورت «چارپاره» سروده شده است و نیز مجموعه«کموترانه» که مجموعه صد دوبیتی کردی است توسط انتشارات دیباچه به چاپ خواهد رسید که امیدوارم مورد استقبال قرار بگیرد.
 وی شاعر اهل سرپل زهاب و دانشجوی دکترای علوم سیاسی است که قبل از این کتابهای دیگری در حوزه های تاریخ و گردشگری نیز به چاپ رسانده است.
اطلاعات شما ذخيره شود ؟